3 niezawodne sposoby na przeziębienie i grypę

W okresie wzmożonego ryzyka zachorowania na przeziębienie lub grypę, ciężko uniknąć zarażenia. Na szczęście istnieją sposoby, które szybko pomagają poradzić sobie z objawami i przyczynami, przynosząc ulgę w objawach, takich jak kaszel, katar czy ból gardła. W jaki sposób działać, kiedy niepokojące symptomy już nadejdą?

Skuteczne metody walki z przeziębieniem

  1. Czosnek

Chociaż ma swoich gorących zwolenników i przeciwników, o jego skuteczności poświadczą nawet lekarze. To silny naturalny antybiotyk, który należy wdrożyć w sporych ilościach, kiedy tylko przyjdą pierwsze objawy, takie jak drapanie w gardle czy kaszel mokry. Można stosować go z gorącym mlekiem, ale również na kanapki czy do sałatki. Osobom, które nie mogą znieść jego smaku czy zapachu, poleca się stosowanie razem z daniami gorącymi, na przykład zupą.

  1. Actitrin

To syrop, który pomaga zwalczać takie objawy jak kaszel, ale także cieknący nos i obrzęk błony śluzowej górnej części dróg oddechowych. Stosowanie leku Actitrin pozwala zminimalizować symptomy i odczuć ulgę między innymi dlatego, że zawiera on dekstrometorfan i pseudoefedrynę. To syrop doskonały dla ludzi aktywnych, którzy nie mają czasu na chorobę.

  1. Imbir

Być może trochę niedoceniany, ale doskonały na pierwsze objawy przeziębienia, takie jak ból gardła ale nie tylko. Odkaża śluzówkę i działa bardzo silnie. Osoby, którym przeszkadza ostry smak świeżego korzenia, mogą go stosować w herbacie. Wystarczy kilka cieniutkich plasterków.