Apap Extra warto mieć w domowej apteczce

To niezastąpiony lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Niezwykle skuteczny. Przy tym dobrze tolerowany przez zdecydowaną większość pacjentów. Może być przyjmowany już od 12 roku życia, a jego stosowanie zgodnie z zaleceniami nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Warto wiedzieć, dlaczego jeszcze odpowiedni zapas leku powinien stale znajdować się w każdej domowej apteczce.

Nagłe sytuacje bólowe


Z reguły bywa tak, że niezależnie od źródła, ból pojawia się całkiem lub dość nieoczekiwanie. Nikt przecież nie planuje z wyprzedzeniem bolesnego urazu, takiego jak złamanie czy zwichnięcie ani migreny. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką Apap Extra. Dzięki temu, że każda tabletka zawiera 65 mg kofeiny, która intensyfikuje właściwości substancji czynnej, czyli paracetamolu 500 mg, działa on bardzo szybko. Doskonale sprawdza się więc, aby przynieść doraźną ulgę. Najpopularniejszą wielkością opakowania jest 10-tabletkowy blister. W dobrych aptekach online dostępna jest także buteleczka, która zawiera aż 50 dawek.

Wskazania do stosowania leku


Preparat świetnie radzi sobie z nerwobólami, a także bólami:

głowy (również migrenowymi),
zębów,
kości,
stawów,
menstruacyjnymi,
pourazowymi,
pooperacyjnymi.
Jeśli chodzi o Apap Extra działanie jego okazuje się ponadto niezwykle skuteczne w łagodzeniu dokuczliwych objawów grypy i przeziębienia. Lek jest też niezastąpiony w przypadku zbijania nawet wysokiej gorączki.

Środki ostrożności


Mimo, że lekarstwo jest dobrze tolerowane i można je kupić bez recepty, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, aby przypadkiem sobie nie zaszkodzić. Przede wszystkim podczas przyjmowania Apapu Extra nie wolno zażywać innych preparatów, które zawierają paracetamol. Może to bowiem doprowadzić do przedawkowania. Leku nie można łączyć z alkoholem, pojawia się bowiem wówczas ryzyko uszkodzenia wątroby. Pacjenci często pytają o to, czy tabletki mogą być zażywane przed lub w trakcie jazdy samochodem. Tak. Preparat nie zaburza zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wręcz przeciwnie, dzięki temu, że zawiera kofeinę, może nawet wzmacniać koncentrację.