Apteczki medyczne bez wyposażenia czy z wyposażeniem?

Apteczka jest nieodłącznym elementem każdego ratownika medycznego. Jednak powinna ona znajdować się również w każdym domu, samochodzie czy zakładzie pracy. Nawet niewielki zestaw może pomóc uratować komuś życie. Jak wybrać apteczkę? Lepsze są apteczki bez wyposażenia czy gotowe zestawy?

Apteczki medyczne bez wyposażenia


W sklepach z akcesoriami medycznym np. tym tutaj: https://sklepratownik24.pl/apteczki-bez-wyposazenia można znaleźć szeroką ofertę apteczek medycznych bez wyposażenia. Dostępne są one w różnych modelach. Najmniejsze apteczki w postaci nerki przydadzą się podczas wycieczek rowerowych lub pieszych. Duża torba medyczna to niezbędnik każdego ratownika wodnego czy górskiego.

Apteczki bez wyposażenia wykonane są z trwałych i solidnych materiałów. Są one nieprzemakalne i odporne na ścieranie. Posiadają liczne kieszonki i przegrody, które chronią poszczególne środki medyczne.

Apteczki medyczne z wyposażeniem


W pełni wyposażone apteczki można dostać w postaci niewielkiej saszetki lub dużego plecaka, w którym zmieści się także sprzęt medyczny. Zestawy skomponowane są różnorodnie, aby można było dobrać je według indywidualnych potrzeb.

Wyposażenie apteczki można dowolnie zmodyfikować, co jest dużą zaletą. W zestawie mogą znaleźć się jedynie opatrunki i środki odkażające, ale także kołnierze ratunkowe i niezbędne leki ratujące życie.

Jak wybrać apteczkę?

apteczka bez wyposażenia


Apteczki medyczne w formie plecaków są doskonałym wyborem dla ratowników medycznych. Plecak jest wygodny, a ciężar nie jest odczuwalny. Dzięki regulacji można go dopasować do wzrostu i postury. Apteczka powinna być odpowiedniej wielkości, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne środki medyczne.

Doskonałym zabezpieczeniem leków jest ampularium, które może pomieścić bardzo wiele ampułek różnych leków. Taka cienka saszetka zmieści się w plecaku lub torbie medycznej. Może być także noszona samodzielnie, gdyż ma wygodne uchwyty.