Aronia czarnoowocowa – wsparcie dla serca

Aronia czarna choć posiada cierpki smak, to jest znanym i lubianym składnikiem soków, dżemów i innych, domowych przetworów. Przede wszystkim jednak aronia czarnoowocowa właściwości lecznicze, które posiada, to skuteczna ochrona w trakcie leczenia chorób, oraz profilaktyka przed nimi.

Aronia czarnoowocowa właściwości lecznicze dla serca i naczyń

Układ sercowo-naczyniowy jest dla ludzkiego organizmu szczególnie ważny, ponieważ reguluje pracę wszystkich pozostałych komórek i organów. Ważne jest zatem, aby dbać o niego i chronić przed chorobami, jakie mogą go dotknąć. Aronia czarna, dzięki wysokiej zawartości antocyjanów ma korzystny wpływ na cały układ krążenia. W jaki sposób? Wskazane związki organiczne uszczelniają naczynia krwionośne, a także uelastyczniają naczynia włosowate. Dzięki temu ich praca tych elementów jest prawidłowa, nie dochodzi do zatorów lub zakrzepów. Zmniejsza się zatem ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu lub wylewu.

Aronia czarna w profilaktyce popularnych schorzeń

Aronia jest produktem bogatym w antyoksydanty, dlatego wprowadzona do diety, zmniejsza proces powstawania miażdżycy. Picie soku aroniowego polecane jest osobom o problemach ze skokami ciśnienia, ponieważ napój skutecznie reguluje lub obniża ciśnienie tętnicze. Polecany jest także dla tych, u których rozpoznane jest zagrożenie wystąpienia zawału serca, czyli należą do tak zwanej grupy ryzyka.