Dermocare – żel na ciemieniuchę od Emolium

Ciemieniucha jest powszechnie występującą dolegliwością dotykającą niemowląt. Aby jej leczenie było jeszcze skuteczniejsze, marka Emolium wprowadziła do sprzedaży specjalny żel Dermocare. Czy to dobry zakup?

Ciemieniucha – przyczyny, objawy, leczenie


Do powstania ciemieniuchy dochodzi na skutek nadmiernej pracy gruczołów łojowych skóry na główce dziecka. Może wtedy pojawić się objaw w postaci żółtawych, grubych łusek lub skorupki pokrywającej część albo całość główki. Niekiedy widoczne są też w okolicy brwi, uszu.

Gdy łusek jest niewiele, nie należy się przejmować, ponieważ z czasem zanikną. Gdy jednak jest ich sporo, wtedy warto pomyśleć o dodatkowej pielęgnacji skóry dziecka. Ciemieniucha nie tylko nie wygląda ładnie, ale również utrudnia skórze oddychanie.

Żel Emolium Dermocare – stworzony z myślą o leczeniu ciemieniuchy


Dla dzieci, u których pojawiła się ciemieniucha, marka Emolium https://www.aptekagalen.pl/emolium opracowała żel Dermocare. To delikatny, hipoalergiczny kosmetyk, który może być używany od 1. dnia życia.

Dermocare zmiękcza i usuwa łuski ze skóry głowy niemowlęcia i przywraca jej właściwy poziom natłuszczenia i nawilżenia. Za skuteczne działanie odpowiedzialne są starannie wyselekcjonowane składniki, w tym prebiotyk Biolin, kwas laktobionowy, betaina i hialuronian sodu.

Żel Dermocare Emolium należy nałożyć na 30 minut przed kąpielą na skórę dziecka, a potem spłukać lub zmyć szamponem. W przypadku intensywnej ciemieniuchy zaleca się dodatkowo zastosować miękką szczoteczkę.