Dlaczego nic nie działa na cellulit?

Cellulit mają niemal wszystkie kobiety, ale wcale nie dlatego, że jest to tak uciążliwe zjawisko, na które nic nie działa. Powodem tego często jest oczywiście lenistwo, które sprawia, że kobietom nie chce się stosować preparatów na cellulit. Kiedy zaś stosuje się takie środki i wydaje się, że nic nie pomaga, przyczyn tego należy upatrywać w czymś innym.

Brak syssuplementy na cellulittematyczności

Jeśli jakiejś pani wydaje się, że może uporać się z cellulitem, na przykład raz na tydzień wcierając w skórę antycellulitowy krem, to jest w błędzie. Nawet kiedy pomarańczowa skórka nie jest duża, niezbędne są bardzo systematyczne wysiłki. Większa część balsamów na cellulit jest przeznaczona do stosowania nie tylko codziennego, ale nawet dwa razy dziennie! Najsilniejsze kremy i maski stosuje się kilka razy w tygodniu, na przykład co 2-3 dni, ale nie oznacza to wcale, że w pozostałe dni ma się od walki z cellulitem wolne, należy bowiem wykonywać masaże skóry i naprzemienne chłodne i ciepłe prysznice. Tylko takie wzmożone, systematyczne wysiłki dają szansę na pozbycie się uporczywego problemu, jakim jest skórka pomarańczowa.

Kiepskie produkty

Nie da się ukryć, że na cellulit lepiej działają kosmetyki droższe niż tańsze, gdyż składy w tańszych zwykle są dość słabe, by mogły sobie poradzić z tym problemem. Poza tym same kremy mogą nie wystarczyć, warto więc włączyć do swej kuracji antycelulitowej także sprawdzone i tanie suplementy na cellulit. Wiele kobiet nawet nie wie, że takie tabletki istnieją, wobec czego nie może dziwić fakt, że wciąż zmagają się z uporczywym cellulitem. Działanie suplementów na cellulit jest nawet ważniejsze niż działanie kremów, gdyż rozprawiają się one od środka z przyczynami cellulitu, a nie tylko jego skutkami, czyli nierównościami skóry i brakiem jędrności. Gdy sięgnie się po takie tabletki, szybko można będzie zauważyć, że cellulit wreszcie zaczyna znikać.