Gymnema sylvestre – pogromca cukru

Roślina, znana w Polsce szerzej pod zwyczajową nazwą gurmaru, w świecie medycyny nosi nazwę Gymnema Sylvestre. Jest znana głównie z powodu swojej zdolności do wspomagania utrzymania prawidłowego stężenie glukozy we krwi.

Naturalny lek z Indii

skuteczny suplement diety gymnema sylvestreGymnema Sylvestre była wykorzystywana już w starożytności na terenie Indii. Medycyna ajurwedyjska używała jej w stosunku do pacjentów cierpiących zarówno na cukrzycę, jak i tych wykazujących objawy hipoglikemii. Do jej głównych zalet należą między innymi wspomagania naturalnych procesów regeneracyjnych trzustki, obniżanie stężenia poziomu cukru we krwi, redukowanie łaknienia. Jedną z bardziej niezwykłych właściwości gurmaru jest zdolność do tymczasowego blokowania znajdujących się w jamie ustnej receptorów odpowiedzialnych za odczuwanie smaku słodkiego. Może to być przydatne dla cierpiących na otyłość osób, które nie potrafią powstrzymać się od podjadania małych słodkości pomiędzy posiłkami.

Pomoc dla cukrzyków

Gymnema Sylvestre www.evita.sklep.pl posiada również pewne właściwości przeciwzapalne. Wspomaga trawienie, obniża stężenia trójglicerydów i cholesterolu we krwi, a także przeciwdziała infekcjom wywoływanym przez różnego rodzaju drobnoustroje. Jednak jej najważniejsze zdolności to cofanie zmian wywoływanych przez hiperglikemię oraz regulowanie poziomu cukru we krwi. Obecnie gurmar jest szeroko wykorzystywany jako środek wspomagający terapię cukrzycy, poprawy metabolizmu oraz odchudzania.

Suplementy wykorzystujące gurmar najczęściej można nabyć w polskich aptekach w formie tabletek. Należy jednak pamiętać, że cukrzyca jest ciężką chorobą, której leczenie powinno odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarskim. Nie powinno się używać specyfików zawierających gymnema sylvestre w leczeniu na własną rękę. Leczące właściwości rośliny mogą kolidować z innymi lekami, przynosząc niepożądane skutki.