Herbata dobra na wszystko

 

Jest wiele znanych ludzkości rodzajów herbat, które mają zbawienne działanie na organizmu. Wiele osób zachwyca się zdrowotnymi skutkami picia herbaty białej, czarnej, zielonej czy czerwonej. Ale niewiele z nich słyszało o napoju takim jak herbata rooibos. A szkoda, bo naprawdę warto zdawać sobie sprawę z jego wszechstronnego działania.

Czym jest rooibos?

Jest to krzew pochodzący z Afryki. W wielu rejonach świata uznaje się go za cudowne lekarstwo na niemal wszystkie dolegliwości. Napój ceni się także za piękny, bursztynowy kolor i delikatny smak. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy i brak kofeiny sprawia, że herbatę rooibos warto włączyć do swojej codziennej diety.

Działanie herbaty

Rooibos wykazuje naprawdę wszechstronne działanie. Jej główną zaletą są właściwości antyoksydacyjne, które przekładają się na zapobieganie chorobom nowotworowym, odtruwanie organizmu i wzrost jego odporności. Warto wiedzieć, że napar polecany jest osobom chorującym na cukrzycę. Reguluje on bowiem zawartość cukru we krwi, pozytywnie wpływa na wydzielanie insuliny przez trzustkę oraz chroni przed zapadnięciem na tę chorobę.

Herbata znana jest w Europie on nieco ponad stu lat i już zdążyła podbić serca miłośników zdrowego żywienia.