Herbata z ginkgo biloba – korzyści zdrowotne

Ginkgo biloba jest uważany za najstarsze drzewo życia na Ziemi. W rzeczywistości, badania wykazują, że drzewo to istniało dwieście milionów lat temu i pochodzi z Chin. Wszystkie części z drzewa Ginkgo biloba mogą być stosowane w leczeniu różnych schorzeń. Jego liście, owoce, nasiona, a nawet kora może oddziaływać pozytywnie na samopoczucie i zdrowie człowieka.

Zastosowanie  

Ginkgo biloba od dawna jest stosowany przez naturopatów i entuzjastów leczenia ziołami. Wykorzystuje się go jako środek wspomagający terapię. Współczesne badania wskazują, że w sposób znaczący poprawia on pamięć i koncentrację. Uważa się także, że przywraca sprawność siatkówce oka, dzięki czemu poprawia się widzenie. Ekstrakt z ginkgo biloba wykorzystywany jest także jako lek wspomagający leczenie stanów depresyjnych, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Przynosi on także ulgę osobom, które zmagają się z częstymi bólami głowy, zapaleniem zatok czy zawrotami głowy.

Herbata z ginkgo biloba łagodzi także przewlekłe szumy w uszach.

 

7Możliwe skutki uboczne

Pacjenci z zaburzeniami krążenia lub osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe, jak aspiryna, mogą być narażone na niepożądane efekty związane z zażywaniem suplementu. Dotyczy to także osób, które przyjmują leki przeciwdepresyjne.

Możliwe skutki uboczne to: nudności, biegunka, niepokój, wymioty. Zanim zdecydujemy się na regularne przyjmowanie suplementu lub picie herbaty z ginkgo biloba, warto zasięgnąć opinii swojego lekarza.