Jak działa Olfen?

Żele przeciwbólowe to bardzo często wybierane produkty w aptekach, które stosujemy podczas walki z bólami mięśni i stawów. jedną z ciekawszych propozycji jest żel Olfen 100, który wykazuje szybkie i skuteczne działanie. Jak stosować ten produkt leczniczy? Czym odznacza się żel Olfen?

Olfen 100 cena

Żel Olfen bez problemu kupimy w aptece takiej jak ta tutaj, która pozwala skorzystać z opcji zamówienia z dostawą do domu. Bardzo łatwo znajdziemy to, czego szukamy i złożymy zamówienie. Pozostaje jedynie czekać na dostawę kurierską i korzystać z dobroczynnego działania żelu. Cena produktu jest zachęcająca – za żel zapłacimy jedynie kilkanaście złotych. 

Olfen żel opinie

olfen żel

Warto podkreślić, że żel Olfen 100 cieszy się bardzo dobrymi opiniami na rynku. Produkt stosuje się w miejscowym leczeniu:

  • bólu pleców, mięśni i stawów,
  • bólu pochodzenia reumatycznego,
  • pourazowych stanów zapalanych mięśni, więzadeł, ścięgien i stawów (powstałych przez stłuczenia, skręcenia, czy nadwyrężenia). 

Olfen 100 jest dawkowany bezpośrednio na skórę. Stosowanie dziennie obejmuje około trzy lub cztery aplikacje, przy czym ilość żelu jest uzależniona o rozmiarów danego miejsca na ciele pacjenta. Zalecane jest używanie od 2 g do 4 g leku Olfen. Po użyciu konieczne jest dokładne umycie rąk. Pamiętajmy o tym, aby unikać kontaktu z oczami i ustami. Nie powinniśmy przekraczać dziennej dawki, jaka wynosi 15 g.

Żel Olfen

Działanie żelu jest ściśle związane z substancją czynną, jaką jest diklofenak. Należy od do grupy leków nazywanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Co ciekawe, w związku z podłożem wodno-alkoholowym hydrożel działa chłodząco i kojąco, dając ulgę pacjentowi. Produkt działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Zastosowanie skonsultować warto z lekarzem.