Jak przyspieszyć metabolizm? – Efedryna

Co zawierają preparaty odchudzające? Jest to bardzo duża ilość różnego rodzaju związków aktywnych pozyskiwanych najczęściej z roślin lub drogą chemiczną. Jednym z takich składników jest efedryna. Jakie są jej właściwości?

Skuteczny przyspieszacz spalania

Jej właściwości pod tym względem są znane już od wieków. Pozyskiwana jest ona z rośliny o nazwie Ephedra sinica i wykorzystywana jest między innymi w medycynie chińskiej. Ma udowodnione działanie przyspieszające nasz metabolizm, co w efekcie daje skuteczną walkę z nadprogramowymi kilogramami. To właśnie te właściwości sprawiły, że stała się jednym z najważniejszych składników preparatów pomagających w odchudzaniu. Równie szybko się jednak okazało, że z efedryną spalaczem nie wszystko jest w porządku. Tutaj można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Skutki uboczne i zamienniki

Efedryna spalacz ma również potwierdzone skutki uboczne, które widoczne są przede wszystkim w naszym układzie nerwowym oraz krwionośnym. Może również prowadzić do uzależnienia.

Dlatego też od 2004 roku zabroniono dodawać ją do suplementów na odchudzanie, ale z powodzeniem zaczęto stosować jej zamienniki, między innymi takie jak:
– alkaloidy PEA o sporych właściwościach termogenicznych,
– DMAA o właściwościach przede wszystkim zmniejszających łaknienie.