Jak wygląda maska z filtrem N99

Maska z filtrem N99 to najskuteczniejszy sposób, dostępny powszechnie na rynku, na ochronę dróg oddechowych przed występującymi w powietrzu zanieczyszczeniami oraz cząstkami chorobotwórczymi. Warto zatem wiedzieć, jak wygląda maska z filtrem N99. 

Charakterystyka maski z filtrem N99

Standardowo maska z filtrem N99 od dragonmask.pl wyposażona jest w zawór wydechowy, która ułatwia wydychanie powietrza. Jako że maska z filtrem N99 skutecznie zatrzymuje różnego rodzaju drobnoustroje i zanieczyszczenia, ważne jest, żeby w jakiś sposób odprowadzać parę wodną z części wewnętrznej maski – do tego celu służą właśnie zawory wydechowe. Ponadto, maska z filtrem N99 wyposażona jest w element usztywniający w górnej części, który dopasowujemy do nosa, żeby maska dobrze przylegała. Maskę zakładamy na uszy za pomocą specjalnych gumek.

Skuteczność maski z filtrem N99

Maska z filtrem N99 zatrzymuje około 99% zanieczyszczeń i drobnoustrojów obecnych w powietrzu. Jest to zatem bardzo dobra ochrona przed wszelkiego rodzaju wirusami. Żeby maska była w pełni skuteczna, należy pamiętać o dwóch rzeczach – po pierwsze, trzeba ją odpowiednio założyć, a po drugie należy ją użytkować nie dłużej niż 8 godzin. Po tym czasie w masce należy wymienić filtr lub ją zdezynfekować.