Jaką maść na żylaki wybrać?

Maść na żylaki cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem u osób zmagających się z bólami oraz z uczuciem ciężkości nóg. Aby jednak mogła przynieść pożądaną ulgę, musi zostać bardzo starannie wybrana. Najważniejsze jest to, aby przyglądać się substancjom czynnym znajdującym się w tego typu produktach. 

Jakich substancji aktywnych poszukiwać w maści na żylaki?

Maść na żylaki, aby miała szansę pomóc, powinna bazować na starannie dobranych substancjach aktywnych. Mowa tu przede wszystkim o:

  • ekstrakcie z kasztanowca
  • ekstrakcie z arniki górskiej 
  • rutynie
  • diosminie
  • wyciągu z ruszczyka kolczastego

Najlepiej, jeżeli w maści na żylaki znajdzie się kilka różnych substancji aktywnych, które w kompleksowy sposób wesprą funkcjonowanie krążenia. Maść na bolące nogi to jednak nie wszystko. Bardzo wskazane będzie więc wsparcie jej działania tabletkami na ból nóg. 

tabletki na ból nóg

Jakie tabletki warto stosować równolegle z maścią?

Korzystanie tylko i wyłącznie z maści na żylaki może okazać się bardzo skuteczne. Jeżeli jednak doświadcza się wyjątkowo silnych dolegliwości, warto zastosować także tabletki na ból nóg. W ich składzie należy poszukiwać rutyny, jak również diosminy czy heparyny. Bardzo wiele tabletek dostępnych jest w aptece bez recepty. Są więc w zasięgu ręki każdego, kto potrzebuje z nich skorzystać. Ważne jest jednak przestrzeganie zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu tabletek. Wszystko po to, aby mogły pojawić się oczekiwane rezultaty. Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj wewnętrzna kuracja prowadzona równolegle z tą zewnętrzną.