Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci?

Wybór odpowiednich kosmetyków dla dzieci wcale nie jest łatwy. Na rynku znajduje się bardzo dużo produktów, które w teorii mogą być używane przez dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że zupełnie inne kosmetyki będą odpowiednie dla noworodka, inne dla przedszkolaka, a inne dla dziecka, które już chodzi do szkoły. Ważne jest więc dokładne czytanie zaleceń na etykietach kosmetyków. Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci?

Dopasowane do wieku


Bardzo ważne jest, by kosmetyk był dostosowany do wieku dziecka. Przykładowo Mustela cold cream sztyft został przebadany i przystosowany do potrzeb dzieci od pierwszych dni życia. Informacja na ten temat musi znaleźć się na etykiecie kosmetyku. Jeśli jest on dozwolony do użycia od pierwszych dni życia, to znaczy, że został on bardzo drobiazgowo przebadany i że jest on na tyle delikatny, by bez obaw stosować go u najmłodszych dzieci.

Naturalne


Dobrze jest wybierać dla dzieci kosmetyki o naturalnym składzie. To właśnie on zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych. Ciężko jest kupić w drogerii lub aptece kosmetyk, który ma w 100% naturalny skład. Takie produkty mają bardzo krótki termin ważności. W aptekach i drogeriach można jednak kupić kosmetyki z naturalnym składem aż w 96% tak jak w przypadku Mustelii sztyftu ochronnego z cold cream. Pozostałe 4% to składniki, które umożliwiają dłuższe korzystanie z kosmetyku oraz wspierają działanie naturalnych substancji zawartych w produkcie. To całkiem dobry kompromis pomiędzy trwałością a bezpieczeństwem.