Jakie są najpopularniejsze tabletki i syropy na suchy kaszel? Co ile stosuje się te leki?

Leki na kaszel suchy są przeznaczone do łagodzenia objawów kaszlu suchego. Nie wyleczą one przyczyny kaszlu, ale pomogą złagodzić dolegliwości i ułatwią ci codzienne życie.

Jak stosować syrop na kaszel suchy i tabletki na kaszel suchy?

syrop na suchy kaszel

Jeśli twój kaszel jest suchy, możesz spróbować zastosować syrop na suchy kaszel lub tabletki. Istnieje wiele produktów dostępnych bez recepty, ale ważne jest, aby przed zakupem dokładnie przeczytać etykietę, a następnie ulotkę po zakupie. Niektóre produkty zawierają składniki, które mogą pogorszyć stan zdrowia, wywołać alergię, wejść w interakcję z innymi lekami i spowodować problemy przy pewnych schorzeniach.

Przyjmując syrop na kaszel suchy lub tabletkę, pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń podanych na opakowaniu. Wiele produktów musi być przyjmowanych co cztery godziny, aby były skuteczne. Przy innych produktach może być to, co 8, 12, 16, a nawet 24 godziny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, popijaj je dużą ilością wody.

Jakie są najpopularniejsze tabletki na suchy kaszel?

Na rynku, dostępnych jest wiele różnych rodzajów produktów, jeśli wybieramy tabletki na suchy kaszel. Niektóre z najpopularniejszych marek to:

  • Acodin – to marka, która oferuje zarówno wersję bez recepty, jak i na receptę. Substancją czynną tego leku jest dekstrometorfan, który pomaga stłumić kaszel, działając jako środek depresyjny na centralny układ nerwowy. Tabletkę przyjmuje się co 12 godzin i nie należy jej stosować dłużej niż przez 5 dni.
  • Thiocodin również oferuje zarówno wersję bez recepty, jak i na receptę. Aktywnymi składnikami tego leku są sulfogwajakol i kodeina, które współpracują ze sobą, aby pomóc w usunięciu śluzu i ułatwić jego odkrztuszanie. Tabletkę tę przyjmuje się zwykle raz dziennie, ale nie należy jej stosować dłużej niż 7 dni bez uprzedniej rozmowy z lekarzem.