Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry lekarz rodzinny?

Choroby zwykle pojawiają się nie w porę, zawsze wtedy, kiedy nikt się ich nie spodziewa i dlatego systematyczne dbanie o zdrowie jest ważne, ponieważ pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.

Czy lekarz rodzinny może być przyjacielem domu?

Oczywiście. Jest pierwszą osobą, do której trafiają wszyscy członkowie rodziny powyżej czternastego roku życia. Lekarz rodzinny niejednokrotnie – poza ciałem – leczy także duszę, szczególnie wtedy, gdy jest empatyczny. O lekarzu rodzinnym śmiało można powiedzieć, że niejako uczestniczy w życiu swoich pacjentów i dlatego wybór lekarza rodzinnego powinien być gruntownie przemyślaną decyzją.

Jaki powinien być dobry lekarz rodzinny?

Można by niewątpliwie powiedzieć, że profesjonalny i godny zaufania, jednak równie ważne jest odpowiednie podejście do pacjenta i umiejętność nawiązywania z nim kontaktu. Do takiego lekarza rodzinnego można czuć nie tylko sympatię, ale także szacunek. Jeżeli jeszcze potrafi przekonać swoich pacjentów, że dbanie o zdrowie jest ważne, to zasługuje na najwyższe uznanie. Lekarz rodzinny to specjalista, który zna problemy zdrowotne swoich pacjentów, a co więcej, potrafi skutecznie z nimi walczyć i wspierać pacjentów w walce z chorobą.

Zdjęcie pochodzi ze sklepu: www.cmryska.pl/lekarz_rodzinny_poz