Kiedy udać się pierwszy raz na wizytę u pediatry?

Pierwsza wizyta u pediatry to zarówno dla noworodka, jak i jego rodziców duży stres. Pierwsze wizyty położnej odbywają się często w domu. Przychodzi jednak czas, żeby udać się także do lekarza. Jak przygotować się na taką wizytę?

Pierwsza wizyta u pediatry – na co się przygotować?

Pierwsza wizyta u lekarza pediatry w Białymstoku odbywa się, kiedy dziecko ma miesiąc. Jest to czas przed pierwszymi obowiązkowymi szczepieniami. Doktor przeprowadza wtedy z rodzicem dokładny wywiad. Bada dziecko i ocenia jego rozwój. Poza tym, sprawdza ciemiączko, mierzy i waży malucha. Lekarz dziecięcy w Białymstoku odpowie na wszystkie pytania. Warto więc przygotować je sobie wcześniej. Jeśli dzieje się coś niepokojącego, należy zgłosić to natychmiast na wizycie. To pozwoli lekarzowi na ocenienie niepokojących objawów w trakcie badania.

Jak wybrać pierwszego pediatrę?

Najlepiej jest zdecydować się na kogoś polecanego przez innych rodziców. Powinien być to lekarz przyjmujący w przychodni, która jest blisko domu. Można dzięki temu uniknąć nieprzyjemnych podróży. Podczas pierwszej wizyty warto zwrócić uwagę na to, czy lekarz odpowiada na wszystkie pytania, dokładnie przeprowadza badanie i jest pomocny. Na wagę złota jest miły i uczynny, a także skuteczny pediatra Białystok posiada wielu takich specjalistów.