Kłącze perzu – naturalne wspomaganie leczenia

W walce z różnego rodzaju schorzeniami natura nie pozostawia nas samych sobie. Świat fauny i flory obdarzył nas licznymi roślinami i ziołami mającymi niezwykle pozytywny wpływ na proces leczenia określonych dolegliwości.

Problemy moczowe – pomoc z ziemi
Jednym z przykładów zioła dającego ukojenie jest kłącze perzu. Jest to zioło posiadające właściwości moczopędne oraz łagodzące ból. Posiada skład bogaty w witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C oraz dużą zawartość potasu i żelaza.

Dzięki temu kłącze perzu już od dawien dawna jest używane jako suplement leczniczy. Posiada działanie ogólnoustrojowe oraz pobudza filtrację w nerkach, co zwiększa ilość wydalanego moczu, ułatwiając tym samym proces usuwania szkodliwych substancji z organizmu. Kłącze perzu doskonale zatem sprawdza się przy leczeniu kamicy nerek oraz przy różnego rodzaju nieżytach i obrzękach nerek.

Właściwości lecznicze kłącza perzu

– zwiększa wydalanie moczu,
– usuwa niepożądane złogi w nerkach,
– poprawa metabolizm,
– poprawia odtruwanie organizmu.

Przeciwwskazania
Stosowanie kłącza perzu jest niewskazane przy niedrożności dróg moczowych oraz w okresie ciąży, ze względu na brak dokładnie określonych efektów ubocznych.

Przed rozpoczęciem przyjmowania kłącza perzu, dla własnego bezpieczeństwa wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.