Leki przeciwgrzybiczne bez recepty – czy są skuteczne?

Nierzadko, osoby dotknięte grzybicą skóry sięgają po różnego rodzaju maści oraz kremy. Jest to dolegliwość, której można się nabawić w różnych miejscach, na przykład na basenie. Podpowiadamy, czy takie specyfiki pomagają w jej zwalczaniu.

Skuteczne leki przeciwgrzybiczne bez recepty

Osoby zmagające się z grzybicą skóry szukają wielu rozwiązań na pozbycie się tej wstydliwej dolegliwości. Z tego powodu wiele osób decyduje się na stosowani środków miejscowych w postaci kremów oraz maści. Przy odpowiednim składzie tego typy specyfiki stanowią skuteczną broń w walce z zakażeniami skóry i błon śluzowych wywołanymi przez aktywność drożdżaków lub dermafitów. Maść na grzybice działa antybakteryjnie, redukuje stan zapalny i likwiduje komórki chorobotwórcze grzybów.

Maść na grzybice – skład

Wybierają skuteczną maść na grzybice skóry należy wziąć pod uwagę zawarty w niej skład. Wiele specyfików zawiera mieszankę cyklopiroksu i olaminy. Taka para składników stanowi efektywny środek hamujący namnażanie się patogenów. Nierzadko, w takich maściach można też znaleźć:

  • klotrimazol – związek chemiczny słynący z wysokiej skuteczności walki z grzybicą skóry. Hamuje syntezę ergosterolu w komórkach grzybicznych.
  • mięta pieprzowa – naturalny środek stosowany w celu likwidowania niepożądanych zmian dermatologicznych.
  • talk – likwiduje większość grzybów wywołujących infekcje skórne.
  • kwas salicylowy – działa grzybobójczo, dostaje się głęboko do naskórka, dzięki czemu zapewnia doskonałe rezultaty stosowania.