Mydło konopne – jakie są jego właściwości?

Higiena i pielęgnacja skóry są bardzo ważne, a wiele osób stawia tu na kosmetyki naturalne, charakteryzujące się wysoką jakością i korzystnym działaniem na skórę. Nie tylko jednak typowe kosmetyki mogą upiększyć cerę i pomóc pozbyć się jej defektów. Mogą to także zrobić naturalne mydła, w tym mydło konopne.

Z czego wykonane jest mydło konopne i jaki ma skład?

Tego rodzaju mydło poza gliceryną zawiera także olej konopny, który posiada wiele właściwości sprawiających, że produkt ten jest idealny dla skóry. W oleju konopnym znajdują się przede wszystkim cenne dla skóry kwasy omega-3 i omega-6, a także witaminy A i E, a także witaminy z grupy B. Mydło konopne jest najczęściej twarde i bardzo wydajne, dlatego jedna jego kostka wystarcza na bardzo długo. Zdarza się też, że w niektórych produktach można znaleźć inne naturalne składniki, w tym olejki eteryczne czy produkty pszczele. Bardzo ważną substancją w takim mydle jest kannabidiol, czyli CBD, którego wpływ na skórę jest bardzo korzystny.

Jak działa mydło konopne?

mydła konopne

Mydło konopne przede wszystkim jest dla skóry bardzo przyjazne i nie jest dla niej tak agresywne, jak inne mydła. Nie posiada bowiem substancji syntetycznych, a do tego jego pH jest o wiele bardziej odpowiednie. Mydło takie intensywnie nawilża skórę oraz wygładza ją, a także sprawia, że jest ona chroniona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jest ono także doskonałe dla atopików i osób cierpiących z powodu łuszczycy, gdyż nie tylko nie pogarsza ono stanu skóry, ale nawet pomaga. 

Mydło konopne to produkt, który warto przetestować, a jego ceny nie są wysokie. Posiada one wielu miłośników, a na rynku jest takich mydeł coraz więcej.