Na jaki krem na rozstępy warto zwracać uwagę?

Krem na rozstępy to produkt, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet i z reguły wybierany jest w pierwszej kolejności. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różne kosmetyki. Warto zatem zastanowić się nad tym, po które z nich warto sięgać?

Czym są rozstępy?

krem na rozstępy

Rozstępy do nieestetyczne zmiany skórne, które stopniowo mogą zmieniać się w blizny. W przypadku redukcji rozstępów czerwonych lub sinofioletowych skuteczny zwykle okazuje się krem, podczas gdy blizny wymagają bardziej inwazyjnych metod. Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągania skóry osłabionej elastyczności i zazwyczaj pojawiają się na: 

– udach,

– biodrach,

– ramionach,

– brzuchu,

– plecach.

Nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia, ale są przyczyn kompleksów i pogorszenia samooceny.

Czym powinien się cechować godny polecenia krem na rozstępy?

Rozstępy moją pojawiać się w przypadku nagłego zwiększenia masy ciała u nastolatków czy u kobiet w ciąży. Poza tym, z problemem mogą borykać się osoby zwiększające swoją masę mięśniową podczas aktywności fizycznej. Krem na rozstępy to produkt, który z powodzeniem można stosować we wszystkich wymienionych przypadkach, ponieważ wpływa on na odbudowę włókiem elastynowych i kolagenowych oraz przywraca skórze jej estetyczny i jednolity wygląd. Godny polecenia produkt powinien działać regenerująco, nawilżająco, wzmacniająco oraz ujędrniająco. Polecane są w tym wypadku produkty, które zawierają ekstrakty roślinne pozyskiwane z bylicy bożego drzewka, ze świecznicy groniastej, ruszczyka kolczastego, żeń-szenia właściwego czy bluszczu pospolitego. Warto wybierać również kosmetyki bogate w proteiny jedwabiu lub zawierające w swoim składzie kofeinę.