Nasiona marihuany autoflowering

Nasiona marihuany autoflowering to nasiona konopi kwitnące automatycznie, o czym wskazuje nazwa. Uprawa nie jest łatwa, a zbiory cechują się wysoką jakością. Czym wyróżnia się autoflowering? O czym warto pamiętać? Jak powstała ta odmiana marihuany?

Nasiona marihuany autoflowering

Sprawdzają się one głównie tam, gdzie lato jest krótkie, a światło słoneczne jest zapewnione tylko kilka godziny dziennie. Roślina kwitnie zależnie od swojego wieku, przy czym nie jest uzależniona od cyklu nocy i dnia (co ma miejsce w przypadku konopi indyjskich lub siewnych). Odmiana automatycznie przechodzi od wzrostu wegetatywnego do etapu kwitnienia, a osoba uprawiająca nie musi martwić się eliminowaniem roślin męskich, czy też zmianą cyklu oświetlenia. Automaty rozpoczynają kwitnienie w ciągu 2-4 tygodni. Niekiedy autoflowery są gotowe do zebrania w okresie do 10 tygodni, co pozwala osiągnąć pełną dojrzałość. Przykładowo znany gatunek Ruderalis kończy okres kwitnienia w czasie mniejszym niż 6 tygodni. 

Autoflowering – początki

Okazuje się, że początki autofloweringu są cały czas dyskusyjne. Ruderalis jest uprawiany od tysięcy lat, a aktualnie nie spotkamy już czystych genetycznie odmian tej rośliny. Zawsze są one zmieszane z Indica i Sativa. Wiele źródeł wskazuje, że oryginalnym szczepem autoflower jest Lowryder, jaki hoduje The Joint Doctor. To skrzyżowanie meksykańskiej Sativy wraz z rosyjską Ruderalis. Aktualnie jest to legalne zioło, jakie doceniają miłośnicy hybrydy. Bazuje na lepszych właściwościach użytkowych i uprawnych. 

Inne źródła wskazują, że początki autofloweringu dotycząc nasion oleistych o nazwie Finola. Były one produkowane w Finlandii w 1995 roku, a dziś są sprzedawane pod produkcją ziarna i oleju konopnego na światową skalę. Finola od samego początku jest solidną stabilną, która cechuje się ciekawymi właściwościami.  

Pamiętajmy o tym, że w naszym kraju uprawa nasion marihuany jest nielegalna. Grożą za to sankcje prawne, co warto mieć na uwadze. Autoflowering kwitnie automatycznie, jak wskazuje sama nazwa.