Oczyszczanie organizmu z toksyn w domowych warunkach

W ostatnich latach wiele mówi się o detoksykacji organizmu. Nic dziwnego – może przynieść sporo korzyści i poprawić jakość życia. Warto jednak podejść do tematu rozsądnie, nie dać się chwytom reklamowym i słuchać organizmu.

Nawodnienie i zbilansowana dieta

Bez zadbania o podstawy, które powinny towarzyszyć na co dzień, detoks organizmu nie ma szansy na powodzenie. Zamiast więc wydawać sporo pieniędzy na magiczne soki odtruwające czy inne suplementy, lepiej przyjrzeć się jakości spożywanych pokarmów i wdrożyć odpowiednie zmiany. Żywność, która wspiera regularne pozbywanie się toksyn (m.in. metali ciężkich, konserwantów) to przede wszystkim ta ze sporą ilością błonnika. Do takiej grupy można zaliczyć produkty zbożowe (otręby, pieczywo), kasze, ryż brązowy, owoce i warzywa, rośliny strączkowe i wiele innych. Dzięki błonnikowi jelito jest zdolne do oczyszczania się bez tworzenia złogów z resztek pokarmowych. Kolejnym ważnym aspektem przy detoksie jest woda – nawadnianie organizmu przynajmniej dwoma litrami dziennie to absolutne minimum. Oczyszczanie mogą wspomóc także wszelkiego rodzaju napary ziołowe – np. z mniszka lekarskiego, pokrzywy czy nawłoci. Dobrze jest także przyjmować sylimarynę, by wspomóc pracę wątroby, a także węgiel aktywny, który wiąże toksyny i usprawnia ich wydalanie z organizmu.

Jak rozpoznać, że organizm się oczyszcza?

Oczyszczanie organizmu z toksyn z Evita Sklep to proces, podczas którego należy się bacznie przyglądać objawom ze strony ciała. Początek detoksu bywa dość uciążliwy – mogą pojawić się zaburzenia wypróżniania, wysypki skórne, egzema lub wypryski, nadmierne zmęczenie lub inne nietypowe zmiany. Jest to normalna reakcja organizmu na „wyrzut toksyn”. Przy uciążliwych objawach warto wspomagać się algami – spiruliną i chlorellą, a także zwiększać spożycie wody i węgla aktywnego. Po krótkim czasie powinny być widoczne zmiany – np. poprawienie wyglądu skóry, eliminacja zmęczenia, regularny sen oraz prawidłowa praca układu pokarmowego.

Podstawą zdrowego detoksu jest odpowiednia dieta, naturalne suplementy oraz uważność.