Olej konopny – cenne źródło witamin i minerałów

Olej konopny to kombinacja różnorodnych witamin i minerałów. Stanowi on bardzo  istotny element zdrowej oraz w pełni zbilansowanej diety. Jakie cenne właściwości posiada olej konopny? 

W jaki sposób powstaje olej konopny?

Jest on pozyskiwany z nasion konopi siewnej, zwanych cannabis sativa, które zawierają aż 30-40 procent oleju. Podczas produkcji w celu zachowania cennych składników jest on tłoczony na zimno. 

Świeży olej posiada zielonkowaty kolor zielonkawy, a gdy zostanie wystawiony na działanie promieni słonecznych staje się prawie że bezbarwny. Jego smak przypomina delikatnie smak orzechów.

Olej konopny – cenne źródło witamin i minerałów

Preparat ten jest źródłem witaminy K, która to odpowiada w organizmie za procesy krzepnięcia krwi. Posiada on w swym składzie także witaminę A i witaminę E, które to wpływają na poprawę krążenia krwi w organizmie oraz na elastyczność naczyń krwionośnych.

Olej konopny właściwości na konopnysklep.com.pl – są również cennym źródłem wielu minerałów tj. wapń, magnez, cynk, fosfor oraz  żelazo.

Ponadto posiada ogromną ilość wysokiej jakości białka, które to nie dostarcza szkodliwego cholesterolu. Jest ono znacznie lepiej przyswajalne przez organizm i nie powoduje wzdęć.

Olej konopny – źródło kwasów omega

Ten cenny dla ludzkiego zdrowia specyfik posiada także w swym składzie kwas tłuszczowy omega-3, który to zapobiega cukrzycy, wspomaga pracę serca, oraz doskonale wpływa na kondycję włosów, skóry i paznokci oraz kwas omega-6, który to skutecznie wspomaga pracę wątroby i nerek oraz przyspiesza gojenie się ran. 

Ponadto zawiera on kwas linolowy, oleinowy,, linolenowy oraz gamma-linolenowy, które to stanowią istotny czynnik zbilansowanej diety. 

Właściwości oleju konopnego są ogromne, zatem warto z niego korzystać chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem.