Oleje i olejki eteryczne – jaki mogą mieć wpływ na nasze życie i zdrowie?

Od zarania dziejów ludzie wykorzystują zbiory natury, aby służyły one ich zdrowiu i urodzie. Mimo, iż w obecnych czasach branża kosmetyczna rozwija się w zawrotnym tempie, proponując konsumentom coraz to nowe linie produktów naszpikowanych chemią – to dużo osób nadal pozostaje wiernymi naturze i samodzielnie tworzy kosmetyki z tego, co ma w swojej kuchni czy łazience. W ostatnich latach rekordy popularności biją przeróżne oleje i olejki eteryczne, które wykorzystywać można w przeróżny sposób.

Zastosowanie olejów i olejków eterycznych

Nie sposób wymienić wszystkich sposobów wykorzystywania olejów. Oprócz standardowych spraw, jak smażenie czy dodawanie do sałatek, oleje można naprawdę świetnie wykorzystać w kwestiach urodowych. Na przykład olejek laurowo kurkumowy z Apteki Galen doskonale sprawdzi się w walce z przebarwieniami na skórze. Liście laurowe wykazują właściwości kojące, natomiast kurkuma doskonale rozświetla skórę. Olej kokosowy nałożony na noc na włosy sprawi, że nasza czupryna stanie się lśniąca i miękka. Z kolei kropla olejku eterycznego dolana do wody w wannie, pomoże w zrelaksowaniu się po ciężkim dniu.

Właściwości zdrowotne olejów

Nie sposób nie wspomnieć o właściwościach prozdrowotnych, jakie wymienić można na przykład w przypadku olejku laurowo kurkumowego. To doskonały, naturalny lek na bolące stawy czy zapalenie górnych dróg oddechowych. Olej ten łagodzi stany zapalne w stawach i pomaga swobodnie oddychać przy zatkanym od kataru nosie. Doskonale sprawdzi się podczas inhalowania przeziębionych małych pacjentów.