Pielęgnacja cery problematycznej – czego używać?

Skóra bardzo wrażliwa lub cierpiąca na egzemę oznacza konieczność wdrożenia specjalistycznej pielęgnacji, dzięki której można osiągnąć bardzo dobre efekty. Jednym z najlepszych zdaniem użytkowników kremów w tym zakresie jest Bepanthen Sensiderm Daily Care https://www.aptekagalen.pl/bepanthen-sensiderm-daily-care-krem-150g, pełen naturalnych składników.

Skąd bierze się egzema?

Nie można wskazać jednej przyczyny występowania tego schorzenia. W części przypadków największe znaczenie ma genetyka, w innych – oprócz podłoża genetycznego, występują również przyczyny immunologiczne oraz środowiskowe.

Niestety, niekiedy diagnostyka tego schorzenia jest nieco utrudniona, a opóźnione wdrożenie leczenia – wydłuża cały proces. Tym, co jest wspólnym objawem u wszystkich chorych, jest nadmiernie przesuszona skóra. Poza tym – na naskórku mogą pojawiać się pęcherze, rumień, grudki, silny świąd skóry. U dorosłych i dzieci wszystkie te zmiany występują w różnych miejscach. Najmłodsi zazwyczaj cierpią z tytułu egzemy w okolicach twarzy, u dorosłych – może się ona objawiać na rozmaitych częściach ciała.

Pielęgnacja i ochrona

Krem Bepanthen Sensiderm Daily Care pozwala ochronić delikatny naskórek przed nowymi uszkodzeniami i jednocześnie zapobiega powstawaniu następnych. Dzięki zawartości lipidów, odbudowuje warstwę ochronną skóry i sprawia, że zaostrzenia choroby zdarzają się znacznie rzadziej.

Bogactwo prebiotyków i innych substancji aktywnych sprawia, że częstotliwość występowania nasileń spada. Odżywiona, nawilżona i zabezpieczona skóra prezentuje się znacznie lepiej w każdych warunkach,