Podpaski poporodowe – czym różnią się od tradycyjnych?

Po porodzie pojawia się silne krwawienie, które trwa około 5-6 tygodni. W tym czasie warto nosić specjalistyczne podpaski poporodowe, bowiem tradycyjne okazują się niewystarczająco chłonne. Ważne, aby podkłady poporodowe były duże i miękkie, co daje większy komfort noszenia.

Czym charakteryzują się podkłady poporodowe?


Podkład poporodowy swoim wyglądem przypomina podpaskę, jednak jest on większy i bardziej chłonny. Wkładki poporodowe to specjalistyczne produkty, przeznaczone dla kobiet, które wydały na świat potomstwo. Po porodzie każda kobieta intensywnie krwawi, przez co tradycyjna podpaska okazuje się niewystarczająco chłonna. Warto wtedy sięgnąć po podkłady ginekologiczne, dzięki którym kobieta odczuwa znacznie większy komfort i ma pewność, że bielizna nie przecieknie. Podkład poporodowy można bez problemu przykleić do majtek – zarówno bawełnianych, jak i jednorazowych, które często są noszone przez kobiety po porodzie. W tym aspekcie bardzo przypomina on tradycyjną podpaskę, a co więcej, należy wymieniać go z taką samą lub nawet większą częstotliwością, w zależności od intensywności krwawienia.

Jak długo używać wkładów poporodowych?


Wkłady poporodowe zwykle przydają się w ciągu pierwszych kilku dni po porodzie, gdy kobieta intensywnie krwawi. To, jak długo będą użytkowane, jest kwestią indywidualną. Niektóre mamy używają ich przez pierwsze 2 tygodnie, po czym wystarczające okazują się tradycyjne podpaski, gdyż krwawienie nie jest już tak intensywne. Niemniej jednak w niektórych przypadkach zachodzi konieczność stosowania podkładów nawet przez 3-4 tygodnie. Podpaski poporodowe każda przyszła mama musi zabrać ze sobą do szpitala – jest to wymóg niemal wszystkich placówek medycznych. Na początek przyda się paczka niewielkich rozmiarów – w zupełności wystarczy 10 podkładów, które powinny posłużyć mamie aż do opuszczenia szpitala. Warto jednak wyposażyć się w większą ich ilość i przechowywać w domu, bowiem dopiero po około 2-3 tygodniach krwawienie staje się mniej intensywne, przez co podkłady można zastąpić zwykłymi podpaskami.