Porady, które mogą pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu podagry

‍Podagra jest częstą formą zapalenia stawów, która powoduje ból i zaczerwienienie w stopach, dłoniach, łokciach, biodrach i innych stawach. Istnieje kilka czynników ryzyka dla podagry, w tym bycie mężczyzną, posiadanie problemów z nerkami i picie alkoholu w nadmiarze. Jednakże może być leczony, jeśli złapany wystarczająco wcześnie. Aby zapobiec lub złagodzić objawy podagry jedz zrównoważoną dietę, która zawiera dużo owoców i warzyw, a także niskopurynowe pokarmy, takie jak drób, ryby i fasola. Te pokarmy nie zawierają dużo azotanów lub azotynów, które są również znane jako konserwanty żywności, które mogą powodować problemy ze stawami, jeśli są spożywane w nadmiarze. Warto również suplementować podagrycznik.Twój lekarz może zalecić plan dietetyczny z zaleceniami dotyczącymi rodzajów pokarmów, które należy spożywać, aby obniżyć ryzyko wystąpienia podagry.

Ogranicz spożycie alkoholu

Alkohol jest częstą przyczyną podagry, ponieważ zawiera puryny – rodzaj związku występującego zarówno w podagrze, jak i w napojach alkoholowych. Jednak osoby z wydolnymi nerkami i małą ilością puryn w organizmie mogą spożywać alkohol bez rozwoju tego schorzenia. Dlatego też, jeśli pijesz alkohol, powinieneś robić to z umiarem. Łatwym sposobem na to jest picie piwa zamiast wina.

suplement podagrycznik

Bądź na bieżąco z rutynowymi badaniami medycznymi

Wiele osób ignoruje objawy podagry, ponieważ myślą, że „nie mają jej”. Jednak podagra może być niebezpieczna i potencjalnie zagrażająca życiu. Jeśli wystąpią objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli jesteś w grupie ryzyka wystąpienia podagry, musisz być ściśle monitorowany, abyś mógł wcześnie otrzymać leczenie. Objawy podagry, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, ciepło i ból, mogą różnić się intensywnością i występować częściej. Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Suplementuj podagrycznik pospolity

Działania przeciw objawom podagry może wspomóc suplementacja podagrycznikiem ze sklepu Evita. Podagrycznik wspomaga funkcjonowanie układu stawowego oraz moczowego.