Preparaty bez recepty na zmiany skórne

Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele preparatów, które mogą być pozyskane bez recepty. Takie preparaty mogą być stosowane przy różnych, drobnych problemach zdrowotnych, gdzie nie jest konieczne konsultowanie się z lekarzami.
Oczywiście decydując się na zastosowanie preparatu typu clotrimazolum https://www.aptekagalen.pl/clotrimazolum-krem-1-20g trzeba brać pod uwagę, że bez wizyty u lekarza można z takiego środka korzystać przez określony czas. Generalnie ten czas nie powinien przekraczać okresu od siedmiu dni do czternastu dni. Możliwy czas stosowania preparatu zależy bezpośrednio od typu zakażenia. Natomiast preparat może być po konsultacjach z lekarzem stosowany w dłuższym okresie czasu.

Jak działa preparat?


Działanie preparatu zapewnia:
– niewielkie wchłaniane się z błon śluzowych
– minimalne wchłanianie przez skórę
– przeginianie do głębszych warstwa naskórka.
Środek clotrimazolum jest ostatecznie metabolizowany w wątrobie, a następnie wydalany przez nerki.

Przeciwwskazania w stosowaniu preparatu


Generalnie nie ma większych przeciwwskazań w stosowaniu preparatu. Natomiast nie powinny się na niego decydować osoby mające ostrą niewydolność nerek czy cierpiące na uczelnia związane z substancjami, które zastosowano w leku. Jeśli występują podrażnienia różnego typu po stosowaniu preparatu wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na konsultację z lekarzem. Najczęściej niezbędne będzie w takim przypadku stosowanie inne typu preparatu.