Przeciwwskazania do stosowania leku Immunofort

Immunofort jest preparatem stosowanym przede wszystkim pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej czy zatok. Dodatkowo lek jest często zalecany w przypadku skłonności do częstszych przeziębień oraz zakażeń bakteryjnych czy wirusowych. Warto dodać, że lek wykazuje świetnie działanie w przypadku źle gojących się ran. Immunofort to preparat roślinny, o charakterze tradycyjnym, a jego skuteczność będzie opierać się głuwnie na długofalowym okresie stosowania, a także doświadczeniu. Lek jest polecany zwłaszcza w przypadku skłonności do różnego rodzaju zakażeń – świetnie wspomaga proces gojenia się ran.

Wskazania leku

Immunofort (tutaj) jest zalecany osobom, które często się przeziębiają. Produkt warto stosować, zwłaszcza, jeśli wystąpią u nas infekcje górnych dróg oddechowych. Kuracja lekiem może trwać nawet 14 dni. Jeśli po takim upływie nie zauważymy poprawy, powinniśmy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Przeciwwskazania preparatu Immunofort

W przypadku pojawienia się nadwrażliwości na jakąkolwiek substancje czynną lub pomocniczą zawartą w tym leku, powinniśmy niezwłocznie przestać zażywać lek i poinformować o tym naszego lekarza. Lek nie jest wskazany dla osób, które cierpią na wszelkiego typu choroby układowe, immunologiczne czy upośledzenie odporności.

Środki ostrożności

Lek nie powinny przyjmować pacjentki w ciąży oraz podczas karmienia piersią, ponieważ lek zawiera w sobie spore ilości etanolu. Lek mimo zawartości alkoholu nie powinien przynosić szkodliwego wpływu na nasz organizm, jednakże tylko wtedy, gdy będziemy stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza, bądź informacjami załączonymi na ulotce preparatu. Powinniśmy jednak nie używać leku tuż przed jazdą autem, bądź obsługą maszyn.

Ważne informacje dotyczące preparatu

Lek jak wszystkie inne leki może przynosić niepożądane skutki uboczne, dlatego warto pierw skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, zwłaszcza, że preparat zawiera w sobie dość znaczne ilości etanolu(28-36% v/v).