Przyszłość marihuany: nasiona feminizowane dają więcej kontroli nad uprawą

Rośliny konopi istnieją od wieków, ale dopiero we wczesnych latach 1900 ludzie zaczęli celowo wytwarzać feminizowane nasiona. Proces uprawy roślin z tego typu nasionami jest stosunkowo prosty i wymaga jedynie podstawowej wiedzy na temat konopi. Jest jednak kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać, zanim wypróbujemy feminizowane nasiona.

Nowy sposób na pewną uprawę: nasiona feminizowane

nasiona feminizowane

Nasiona feminizowane to takie, które zostały wyhodowane, aby wyrastały z nich wyłącznie rośliny żeńskie. Odbywa się to poprzez genetyczną modyfikację, tak aby nie produkowały one osobników męskich. Są popularne wśród hodowców, którzy nie chcą się martwić o płeć swoich roślin. Mogą mieć pewność, że wszystkie ich sadzonki będą żeńskie.

Nie musisz być ekspertem, aby cieszyć się feminizowanymi nasionami ziół

Wystarczy kupić wysokiej jakości odmiany Cannabis sativa L. lub z dominacją indica. Obecnie można je znaleźć w Internecie lub w większości sklepów typu seedbank. Po uzyskaniu dobrej jakości genetyki w takim sklepie, czas rozpocząć proces uprawy. Zakładając, że wszystko idzie dobrze podczas fazy wegetatywnej w idealnych warunkach, 2 – 3 miesiące później nadchodzi czas zbiorów i w zależności od odmiany procent THC może wynosić od 10% do 30%. Wystarczy odpowiednio wysuszyć i utwardzić zebrane kwiaty, aby cieszyć się nimi przez kolejne tygodnie.

Feminizowane nasiona mogą kosztować od 30 do 60 zł. Jednak niektóre odmiany mogą być tańsze lub droższe, w zależności od dostępności i popytu. Na przykład, popularne odmiany, takie jak Girl Scout Cookies, mogą kosztować około 50 zł, podczas gdy mniej znane odmiany mogą kosztować jedynie 30 zł.