Solgar żelazo lekarstwem na anemię

W trakcie ciąży i karmienia piersią wiele kobiet boryka się z problemem niedoboru żelaza. Związane jest to ze wzrostem ilości krwi występującej w krwiobiegu mamy. Niski poziom żelaza wynika także z konieczności pokrycia zapotrzebowania mamy i rozwijającego się dziecka. Zdarza się, że dieta jest niewystarczająca i zachodzi konieczność wprowadzania suplementu diety takiego jak Solgar żelazo.

Sposób na anemię

Oczywistym jest, że każdy produkt leczniczy nim zacznie stosować kobieta będąca w ciąży i karmiąca musi skonsultować z lekarzem prowadzącym. Powinny zostać także uwzględnione podstawowe badania krwi, takie jak morfologia. Ma to na celu uniknięcie jakichkolwiek konsekwencji, jakie mogłyby powstać w przypadku nieprawidłowego stosowania preparatu.

Łagodne działanie żelaza

Żelazo Solgar jest suplementem diety o łagodnym wpływie na organizm ze względu na swój unikalny skład, ponieważ zawiera 20 mg dwuglicynianu żelaza. Wspomniany pierwiastek został połączony z glicyną, która jest aminokwasem. Dzięki tak skomponowanemu związkowi osoby stosujące żelazo produkowane przez markę Solgar nie powoduje zaparć oraz problemów jelitowo-żołądkowych.

Za preparatem przemawiają również cechy, ponieważ jest:

– bezglutenowy,

– koszerny,

– wegański,

– wegetariański,

– nie posiada składników mlecznych.

Wyjątkowość tego Solgar żelaza sprawia, że wielu pacjentów sięga po ten produkt np. w drogerii internetowej ByHealth poleca go innym osobom.