Suplementowanie magnezu – czy warto?

Magnez lek bez recepty jest powszechnie przyjmowany przez ludzi. Dzięki niemu można wzmocnić swoje ciało. Jest on dostępny bez recepty i stosowany w  celu uzupełnienia niedoboru magnezu w diecie lub w celu łagodzenia objawów związanych z niedoborem magnezu, takich jak skurcze mięśni, zmęczenie, bóle głowy i tym podobne. 

Magnez w tabletkach lek 

W przypadku, gdy zaobserwujesz u siebie objawy niedoboru magnezu takie jak skurcze mięśni, bóle głowy, zmęczenie czy problemy ze snem, trzeba skonsultować się ze specjalistą. Lekarz oceni przyczynę tego problemu i dobierze najlepsze sposoby jego łagodzenia. Jeżeli niedobór magnezu jest potwierdzony, specjalista często zaleca suplementację magnezu w formie tabletek lub kapsułek. Tego typu preparaty można kupić w praktycznie każdej aptece.

Trzeba pamiętać o tym, że nadmiar magnezu może prowadzić do działań niepożądanych, takich jak biegunka, nudności, wymioty, osłabienie mięśni, a nawet zaburzenia rytmu serca, dlatego należy przestrzegać zaleconych dawek i nie przekraczać ich bez konsultacji z lekarzem.

Suplementacja magnezem

Jak się okazuje, oprócz suplementacji magnezu, warto zadbać o odpowiednią dietę bogatą w ten pierwiastek, która zawiera takie produkty jak orzechy, nasiona, szpinak, fasolka szparagowa, banany, awokado i pełnoziarniste produkty zbożowe. W ten sposób można uzupełnić niedobory magnezu w sposób naturalny i zapobiec jego niedoborom. Można też postawić na przyjmowanie suplementów diety. Bardzo popularne są magnez kapsułki, które można kupić nie tylko w aptekach, ale też w wielu supermarketach czy sklepach internetowych. 

Magnez jako suplement dostępny na stronie https://www.aptekagalen.pl/magnez.html