Suplementy na masę mięśniową i rzeźbę. Jakie wybrać?

Trenując oczekuje się efektu. Dobrze, jeśli jest on szybki i zadowalający. Oczywiste jest, że czasu i własnego wkładu pracy nie da się zastąpić, ale suplementy diety mogą je troszkę wspomóc. W jaki sposób? Jakie odżywki są warte uwagi?

Trening = praca + zdrowie + suplementy

O ile sam trening jest uzależniony od siły mięśni i umiejętności sportowca, o tyle efekt, czyli rzeźba i masa mięśniowa mogą być budowane z pomocą suplementów Olimp. Jaki rodzaj odżywek jest przeznaczony dla konkretnych rodzajów treningów?

Odżywki dzielą się na kategorie:

– białkowe;
– gainery;
– kreatyna;
– aminokwasy BCAA.

Za co są odpowiedzialne poszczególne rodzaje?

Olimp odżywki białkowe

Białko, które jest głównym budulcem mięśni jest trudne do pozyskiwania z pokarmu, szczególnie przez mężczyzn. Potrawy białkowe charakteryzują się lekkością i brakiem tłuszczu. Są to przede wszystkim sery i chude mięso. Mężczyzna, który jednocześnie musi mieć siłę do treningów, nie zadowoli się takim pokarmem. Dlatego suplementy białkowe są wsparciem przyrostu mięśni dzięki cennemu składnikowi.

Olimp odżywki gainery

Uzupełniają dzienną pulę kaloryczną, dzięki strukturze węglanowo-białkowej. Mogą być traktowane jako zamiennik posiłku, ale nie powinny być podstawą całej diety.

Olimp odżywki kreatynowe

Najskuteczniejszy i najlepiej przebadany budulec mięśniowy. Działa w sposób naturalny – tworzy w organizmie środowisko do budowania aminokwasów, które dbają o rozrost mięśni.

Olimp odżywki aminokwasami

Przyczyniają się wzrostu tkanki mięśniowej, ale wspierają też odczuwalność komfortu podczas treningu. Niwelują zmęczenie, wspomagają odbudowę włókien mięśniowych i kondycję psychofizyczną.