Tabletki dopochwowe a leczenie grzybicy pochwy

Można śmiało rzec, że grzybica pochwy jest jedną z najczęściej występujących chorób intymnych wśród kobiet. Dolegliwości z nią związane są na tyle nieprzyjemne i uporczywe, że utrudniają codzienne funkcjonowanie kobiety. Warto więc wiedzieć, jak poradzić sobie z tym zaburzeniem, nie wliczając oczywiście wizyty u specjalisty, która jest niezmiernie ważna, aby poznać przyczynę choroby. Jakie są objawy grzybicy pochwy? Czy istnieją leki bez recepty, które pomogą w walce z tą chorobą i skąd ona się bierze? 

Czym jest grzybica pochwy i jakie są jej objawy?

tabletki dopochwowe

Jest to choroba zapalna żeńskich narządów płciowych, którą wywołują zazwyczaj grzyby z gatunku Candida albicans. Mówi się, iż prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby choć raz w życiu każdej kobiety jest bliskie 100%. Odróżnia się dwa typy grzybicy pochwy – niepowikłany lub powikłany. Ten pierwszy charakteryzuje się rzadkim bądź jednorazowym występowaniem, natomiast w przypadku drugiego choroba nawraca.
Do najczęstszych objawów grzybicy pochwy należą:

  • swąd i podrażnienie narządów intymnych,
  • zaczerwienienie i obrzęk,
  • biała wydzielina z pochwy o konsystencji twarogu.

Grzybica pochwy leki bez recepty

Najpopularniejszym i najmniej inwazyjnym lekiem na leczenie tej choroby są globulki dopochwowe. Można je dostać bez recepty, co jest dużym ułatwieniem dla kobiet, które mają nawracający charakter tej choroby. Oprócz globulek, na rynku można również znaleźć tabletki dopochwowe czy kremy na grzybicę, które łagodzą jej objawy. Wszystkie te rozwiązania są skuteczne i wygodne jednak warto pamiętać, aby najlepiej skonsultować sytuację ze specjalistą, który określi rodzaj grzybicy u pacjentki i doradzi odpowiedni sposób leczenia.