Testy na narkotyki z apteki – który wybrać?

Istnieje wiele rodzajów testów na obecność narkotyków w organizmie, tak jak dużo istnieje najpopularniejszych odmian tych używek. Oczywiście można zebrać materiał od osoby podejrzanej i wysłać do laboratorium, jednak jest to działanie niezwykle czasochłonne. Szybszym i równie skutecznym rozwiązaniem będzie kupienie takiego testu w aptece i wykonanie go w odpowiednim czasie. Jaki test wybrać oraz kiedy i w jaki sposób go przeprowadzić? 

 Testy objawowe 

Zanim pójdziesz kupić specjalistyczne testy na narkotyki z apteki, to warto przyjrzeć się osobie, którą podejrzewasz o zażycie takich środków. Istnieją objawy typowe dla konkretnych rodzajów używek: 

– źrenice, jeśli są: 

  • szerokie, to można przypuszczać: marihuanę, haszysz, amfetaminę, kokainę oraz halucynogeny takie jak LSD 
  • wąskie, warto pomyśleć o zakupie testu na zażycie opatów, takich jak morfina czy kodeina

– gadatliwość, szczególnie jeśli na ogół osoba jest małomówna, może być objawem wpływu: marihuany, haszyszu, opioidów, czy halucynogenów 

– ciągły katar jest charakterystyczny dla kokainy 

-nadwrażliwość zmysłów występuje przy zażyciu halucynogenów 

Oczywiście objawów jest jeszcze więcej, natomiast do skonkretyzowania zakupu wystarcza zazwyczaj kilka z nich. Co więcej, jeśli osoba badana jest inna niż zazwyczaj, tzn. agresywna, apatyczna, nagle wychodzi z domu, to już samo w sobie może być powodem do wykonania testu. 

Rodzaje i czas wykonywania testów 

Dzielimy je ze względu na badany materiał, a możemy sprawdzić przede wszystkim mocz, ślinę i włos. Należy się jednak spieszyć, gdyż jeśli mowa o testach na narkotyki z apteki, to te dają w większości rezultat do 48 h od zażycia używek. W niektórych przypadkach może minąć więcej czasu, np. marihuanę można wykryć do 3 tygodni po przyjęciu. 

Tak jak widać, zakup takiego testu to nie lada wyzwanie. Jest to jednak możliwe dzięki odpowiedniemu rozpoznaniu sytuacji i czujnej obserwacji osoby, u której podejrzewamy zażycie używek.