Trzy sposoby na zdrową ciążę

prenatal dha

Ciąża jest dla organizmu matki bardzo dużym obciążeniem. Mowa tutaj nie tylko o oczywistych obciążeniach fizycznych i związanych z tym niedogodnościach. Organizm kobiety jest przez rozwijające się dziecko wyjaławiany z wielu składników, które są często w niedoborze. Warto zatem zadbać o siebie, a tym samym o swoje dziecko. Ale jak to zrobić? Są na to proste metody:

 

  1. Wprowadź odpowiednią dietę

 

Brak odpowiednio zbilansowanej diety może i bez ciąży prowadzić do złego samopoczucia. Jeśli planujemy ciążę, warto porozmawiać z lekarzem o tym co jest w niej najważniejsze, również z punktu widzenia diety. Warto pamiętać o tym, że w początkowym okresie ciąży może być niemożliwe wprowadzenie diety zbilansowanej.

 

  1. Suplementacja przed ciążą

 

Suplementacja przed ciążą i w jej początkowym okresie będzie pozytywnie wpływać na rozwój dziecka oraz nasze zdrowie. W początkowym okresie ciąży może być problem ze spożywaniem wielu produktów, które potencjalnie są niezwykle istotne. Suplementacja przed ciążą zapewni nam zapas potrzebnych substancji, a w pierwszym okresie wspomoże rozwój naszego dziecka.

 

  1. Zadbaj o rozwój układu nerwowego swojego dziecka – Prenatal DHA

 

W czasie ciąży niezbędna jest odpowiednia suplementacja – przykładem może być zbilansowany preparat Prenatal DHA. Różnego rodzaju żarty o kobietach w czasie ciąży zawierają w sobie ziarno prawdy. Wiele mówi się o problemach z pamięcią. Wynika to jak się okazuje z naukowo udowodnionego faktu. Kwasy DHA są niezwykle istotne dla układu nerwowego. Kiedy układ nerwowy dziecka się kształtuje, wymaga olbrzymich jego ilości. Zazwyczaj dziecko od matki pobiera tyle, że dla niej nie starcza. Odbija się to właśnie na pamięci. Warto stosować zatem takie suplementy, jak Prenatal DHA.