W czym mogą pomóc popularne leki na zatoki?

Zatkane zatoki nosowe to jedna z najmniej przyjemnych dolegliwości. W skutecznym zwalczaniu tej przypadłości pomagają najpowszechniejsze i najlepiej znane środki przeciwbólowe i leki na zatoki. 

Jakie są najczęstsze objawy zapalenia zatok? 

Objawy zapalenia zatok nie zawsze są oczywiste i łatwe do stwierdzenia. Należą do nich bóle w okolicach nosa, wzmagające się przy pochylaniu. Występują też w określonych porach dnia – najczęściej przed południem. Towarzyszy im katar, wodnista wydzielina oraz inne symptomy: 

  • gorączka, 
  • kaszel połączony z chrypką, 
  • brak apetytu oraz złe samopoczucie. 

Ostry ból zatok może być spowodowany przez reakcje alergiczne. Przyczyną mogą być też bakterie, które wywołując stan zapalny. W przypadku stwierdzenia bardzo ostrego zapalenia zatok, lekarz może przepisać leki na zatoki, które złagodzą ból i stan zapalny. Jednak najczęściej wystarczy zwykły lek bez recepty. 

Jak można skutecznie leczyć zatoki? 

Ważną rzeczą przy leczeniu stanów zapalnych jest zadbanie o nawodnienie organizmu. Jeżeli ma miejsce gorączka, to ciało w szybkim tempie traci wodę, dlatego trzeba ją uzupełniać. Warto zadbać o prawidłowe nawilżenie błony śluzowej nosa, a dodatkowo można go przepłukać za pomocą izotonika. Bez recepty dostępny jest lek na zatoki z https://www.aptekagalen.pl/leki-i-preparaty-na-zatoki. Może to być dowolny lek z ibuprofenem lub inny lek przeciwzapalny.  

Jakie działanie mają lek na zatoki? 

Wybierając jeden z dostępnych leków, warto znać jego podstawowe działanie. Niektóre preparaty rozrzedzają wydzielinę, natomiast inne mają działanie przeciwgorączkowe i antyzapalne. Przed użyciem leku zawsze warto przeczytać dokładnie ulotkę.