Witamina d3 4000 – jak stosować?

Witamina D pełni ważną funkcję w prawidłowym działaniu organizmu. W okresie jesienno -zimowym mogą pojawić się jej niedobory ze względu na zmniejszoną ekspozycję słoneczną. Aby przeciwdziałać szkodliwym niedoborom, należy ją suplementować, ponieważ organizm ludzki nie potrafi jej samodzielnie wytwarzać. Na rynku dostępne są liczne preparaty zawierające witaminę D jako jeden ze składników mieszanek witaminowych, jak i wyroby medyczne takie jak witamina d3 4000, czyli ze zwiększoną jej dawką.

Witamina d3 400 – jak działa?

Witamina D3 należy do witamin, które rozpuszczają się w tłuszczach. Pełni bardzo ważną funkcję w organizmie, w tym takie jak:

  • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego,
  • wspiera poprawne wchłanianie wapnia oraz fosforu z przewodu pokarmowego,
  • pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wapnia we krwi,
  • wspiera prawidłowy stan  kości i zębów. 
witamina d

Ponadto witamina D ogranicza ryzyko upadku związane bezpośrednio z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią istotny czynnik ryzyka złamań kości zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w wieku około 60 lat i starszych. W związku z tym zwiększona dawka witaminy d3 4000 jest rekomendowana przede wszystkim dla seniorów, u których ryzyko złamań jest wysokie.

Witamina d3 4000 – jak przyjmować?

Witaminę D należy przyjmować codziennie w trakcie lub po posiłku, popijając obfitą ilością wody. Suplementacja jest rekomendowana w okresie od października do kwietnia lub według indywidualnych potrzeb pacjenta. Witaminę d można znaleźć w każdej aptece np. tutaj.