Wizyta u nefrologa – to warto wiedzieć

Pacjentami lekarza specjalisty jakim jest nefrolog Białystok są osoby cierpiące na rozmaite schorzenia nerek, które przybrały już zaawansowaną formę. Niestety w wielu przypadkach proces rozwoju wyżej wspomnianych odbywa się bezobjawowo i postanawia ujrzeć przysłowiowe światło dzienne dopiero w momencie, kiedy problem jest naprawdę poważny. W tym artykule powiemy sobie o tym co warto wiedzieć o wizycie u nefrologa.

Czym różni się nefrolog od urologa?

nefrolog białystok

W związku z tym, jak podobnymi kwestiami zdrowotnymi zajmują się nefrolog i urolog, wiele osób po prostu myli obie te profesje. Nie mniej jednak warto wyjaśnić sobie podstawowe różnice. Otóż podstawową różniącą pomiędzy obiema specjalizacjami jest to, że nefrolog zajmuje się głównie leczeniem nieinwazyjnym czyli farmakologicznym oraz internistycznym, natomiast urolog swoje działanie opiera przede wszystkim na leczeniu chirurgicznym.

Jakie objawy mogą wskazywać na to, że konieczna jest wizyta u nefrologa?

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, wiele chorób związanych z nerkami przebiega zupełnie bezobjawowo i dopiero w momencie przybrania przez nie zaawansowanej formy „postanawiają się” ujawnić. W związku z tym faktem tak ważnym jest, aby wykonywać regularne badania krwi oraz moczu, gdyż to właśnie ich wynik może świadczyć o tym, że dzieje się coś złego. Nie mniej jednak o konieczności wizyty u nefrologa wskazywać mogą problemy z moczem, zarówno jeśli chodzi o zmiany jego konsystencji, koloru czy zapachu jak i również bóle w okolicy żeber.