Wpływ jałowca na zdrowie

Lubująca się w jałowych glebach roślina, która oprócz bardzo niezwykłej długowieczności charakteryzuje się niebanalnymi właściwościami leczniczymi, zwraca na siebie uwagę coraz większej grupy szukających pomocy zdrowotnej ludzi. Osoby te szukają w jałowcu naturalnej pomocy, danej prosto od matki natury.

Działanie prozdrowotne

Jałowiec jest rośliną, która posiada wiele niezwykłych wpływów na ludzkie ciało i poszczególne jego układy. Najlepiej jałowiec reaguje z układami:

– układ moczowy – przeciw zapalne działanie owoców jałowca doskonale sprawdza się w leczeniu zapaleń dróg moczowych, zakażeń pęcherza i innych części układu moczowego. Dzięki właściwością poprawiającym usuwanie toksyn z organizmu, włączenie do leczenia owoców jałowca znacznie przyśpiesza powrót do zdrowia

– układ pokarmowy – leczenie może być realizowane dwoma metodami. Po pierwsze poprzez żucie suszonych owoców, co wpływa na dolegliwości trawienne, ułatwiając trawienie tłustych potraw, a także poprawia oddech.

Po drugie poprzez pożywanie naparu z jałowca. Pomaga on w usprawnianiu procesu przemiany materii, ułatwia usuwanie szkodliwych toksyn pozytywnie wpływa na funkcjonowanie wątroby.
Przygotowanie takiego naparu jest niezwykle proste. Wystarczy zalać kilka owoców jałowca wrzącą wodą i pozostawić na kilka minut. Bardzo zalecane dla ogólnego zdrowia jest picie takiego naparu co najmniej 2-3 razy dziennie.