Zaburzenia wzwodu o charakterze jednorazowym lub powtarzającym się

Zaburzenia wzwodu to problem, który dotyka coraz większą ilość mężczyzn. Co ważne, mogą to być często osoby młode oraz cieszące się dobrym stanem zdrowia. Warto zatem zastanowić się jakie są tego przyczyny?

Zaburzenia wzwodu


Zaburzenia erekcji mogą objawiać się zarówno brakiem wzwodu, jak też brakiem możliwości jego utrzymania przez czas niezbędny do odbycia zadowalającego stosunku seksualnego. Problemy mogą mieć charakter jednorazowy lub pojawiać się z większą częstotliwością. W pierwszym przypadku zazwyczaj nie są one sygnałem poważnych dolegliwości, natomiast w drugim – wymagają konsultacji lekarskiej oraz przyjmowania leków, takich jak na przykład maxigra go. Co ważne, mężczyźni cenią sobie mexigrę go za skuteczność działania oraz dyskretną postać w formie tabletek do rozgryzania i żucia.

Przyczyny zaburzeń wzwodu


Na zaburzenia wzwodu wpływ może mieć wiele przyczyn. Mogą mieć one charakter przejściowy lub trwały. Do tych pierwszych czynników zaliczyć można silny stres czy nadmierne spożycie alkoholu. W momencie wyeliminowania negatywnej przyczyny dolegliwości ustają. Przedłużający się problem wymaga jednak specjalistycznej diagnostyki w celu określenia jego przyczyn. Może to być na przykład siedzący tryb życia, otyłość, palenie papierosów, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków. Ponadto, wśród innych przyczyn dolegliwości można wymienić: nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, przebyte urazy czy też czynniki psychogenne, w tym: depresję, nerwicę, przewlekły stres czy złe doświadczenia seksualne.