Zainwestuj w dobrej jakości sprzęt ortopedyczny

Ból pleców w pracy? Trzeba działać!

Pracujesz w biurze, czy urzędzie, a twoja praca polega na siedzeniu po kilka godzin dziennie przed komputerem? Przez to wszystko bolą cię plecy, szyja, nadgarstek? Nie lekceważ tego. Dolegliwości związane z długotrwałą pracą w pozycji siedzącej mogą być bardzo poważne.

Poprzez zmniejszony dopływ krwi mięśnie szybko się męczą i są bardziej podatne na urazy, a w czasie spoczynku spada aktywność serca, a co za tym idzie i szybkość przepływu krwi, co może grozić jej zastojem. Z kolei zbyt duży nacisk siedziska na dolne partie ciała może skutkować opuchnięciem lub cierpnięciem nóg, a nawet powstaniem żylaków. Co oczywiste, siedzenie w niewłaściwej pozycji skutkuje bólami pleców i karku, jednak najgorszy jest ucisk na dyski w kręgosłupie, co może przyspieszać ich starzenie się. Jest się zatem czego obawiać, nie jesteśmy jednak skazani na tego typu dolegliwości, jeżeli zadbamy o nasz komfort pracy już dziś.

Specjalna nakładka na krzesło, czy poduszka ortopedyczna do siedzenia?

Oba te przedmioty pomogą nam zachować prawidłową pozycję podczas długich godzin spędzonych na naszym siedzisku w pracy. Dzięki temu unikniemy licznych negatywnych skutków garbienia się, czy też krzywienia naszego kręgosłupa na boki. Każde z tych rozwiązań to niezbędne minimum dla osoby, która chce uniknąć przyszłości z kłopotami zdrowotnymi. Ale które wybrać? Osobiście postawiłabym na poduszkę. Zastosowanie tego akcesorium nie tylko ułatwi nam zachowanie pożądanej pozycji siedzącej, ale również zdecydowanie poprawi nasz komfort siedzenia. Będzie nam po prostu wygodnie, a pianka dostosowująca swój kształt do naszego ciała, pozwoli nam zapomnieć, że siedzimy od tak wielu godzin. Na zastosowaniu tego typu poduszki zyska nie tylko nasz kręgosłup, ale również nasze nogi, które przestaną cierpnąć i mrowić – megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia. Nada się ona również dla osoby poruszającej się na wózku lub która przebyła operację odcinka biodrowego.