Zioła na nadciśnienie- jakie są skuteczne?

Nadciśnienie tętnicze nazywane także hipertensją to popularna przypadłość, która dotyka osób w różnym wieku. Często nie daje o sobie sygnałów, właśnie dlatego jest szczególnie niebezpieczne. Nieodpowiednio leczone tudzież bagatelizowane może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Żeby im przeciwdziałać, warto rozpocząć jak najszybciej odpowiednią kurację. Ciekawą propozycją są zioła obniżające ciśnienie, które wspierają pracę układu sercowo-naczyniowego. Po jakie zioła warto sięgnąć?

Zioła na ciśnienie- w jakiej formie występują?


Zioła na ciśnienie stosowane są od bardzo dawna, ponadto przynoszą zadowalające rezultaty. Możemy je zakupić między innymi w aptekach i sklepach zielarskich, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, takich jak ta: https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-nadcisnienie. Produkty obniżające ciśnienie zawierające w sobie zioła występują w formie herbat, tabletek, syropów, kropli czy nalewek. Każdy więc znajdzie idealny dla siebie preparat. Stosowanie ziół, dbanie o zdrową i zbilansowaną dietę oraz odpowiednią dawkę ruchu może przynieść bardzo dobre efekty w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze.

Jakie zioła obniżają ciśnienie krwi?


Popularne zioła na nadciśnienie to między innymi len zwyczajny i czosnek pospolity. Len ma właściwości ochraniające serce i naczynia krwionośne. Zawdzięcza to obecności kwasu α-linolenowego. Substancja ta zmniejsza stany zapalne i przyczynia się do obniżenia krwi. Siemię lniane warto stosować profilaktycznie, aby uchronić się przed schorzeniami sercowo-naczyniowymi i miażdżycą. Czosnek okazuje się nieocenionym ziołem na nadciśnienie oraz cholesterol. Znajdują się w nim związki siarki, witaminy i minerały. Wykazuje się on potwierdzonym działaniem przeciwmiażdżycowym.

Kolejne chętnie wybierane zioła na obniżenie ciśnienia to jemioła pospolita i głóg. Jemioła zawiera związki fitochemiczne, które działają hipotensyjnie i rozszerzają naczynia wieńcowe. W głodu obecne są natomiast flawonoidy i proantocyjanidyny, które obniżają ciśnienie krwi. Ponadto działają przeciwzapalnie, przeciwutleniająco i rozszerzają naczynia krwionośne. Działaniem obniżającym ciśnienie wyróżniają się też takie zioła jak aronia, serdecznik pospolity czy krokosz barwierski.