Zioła przeciwzapalne- cichym pomocnikiem naszego organizmu

Wielu z nas zna takie powiedzenie, iż geniusz tkwi w prostocie. Co najbardziej zdumiewające, powiedzonko to ma również zastosowanie w medycynie. Zioła przeciwzapalne (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-przeciwzapalne), choć bardzo proste i nieskomplikowane potrafią zdziałać więcej niż renomowane leki zamawiane w aptece. Ponadto są łatwo dostępne i nie trzeba po nie stać w kolejce.

Jakie zioła przeciwzapalne na grypę i infekcje górnych dróg oddechowych?

Przy tego rodzaju infekcjach najlepiej sprawdzi się czosnek i cebula. Ich dobroczynne właściwości skrócą czas choroby i pomogą usunąć zalegającą flegmę z płuc, przez co kaszel stanie się mniej dokuczliwy. Ponadto podniosą odporność organizmu i zapobiegną namnażaniu się wirusów. Jedynym mankamentem stosowania powyższych specyfików ziołowych jest ich nieprzyjemny zapach. Jednak i temu można zaradzić, wystarczy tylko częściej myć zęby i płukać jamę ustną. Cebula i czosnek to takie naturalne antybiotyki na objawy przeziębienia i grypy.

Które z ziół przeciwzapalnych pomagają na chory żołądek i problemy jelitowe?

W przypadku takich dolegliwości doskonale sprawdzi się babka lancetowata i tradycyjny rumianek. Śluz znajdujący się w listkach babki lancetowatej doskonale wpływa na górne drogi oddechowe oraz łagodzi zapalenie żołądka i wrzody dwunastnicy. Dzięki jej działaniu przewód pokarmowy szybciej się zregeneruje. Rumianek z kolei spowoduje, iż błona żołądkowa się nawilży i nie będzie podatna na podrażnienia zewnętrzne wynikające ze złej diety i zbyt łapczywego spożywania pokarmów. Ponadto rumianek ma działanie odkażające, przeciwbólowe i uspakajające. Pity regularnie, przynosi spore zdrowotne korzyści.