Ziołolecznictwo sposobem na powszechne schorzenia

Ziołolecznictwo to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny niekonwencjonalnej. Sporządzanie wywarów, odlewów oraz mieszanek, których zastosowanie znane jest jedynie samym zainteresowanym, w ostatnich latach zyskało na popularności. Swój udział w tym miały m.in farmaceutyczne afery korupcyjne, a także nagminne fałszowanie badań dotyczących nowych leków.

MAGICZNE WYWARY ZE SKLEPU ZIELARSKIEGO

lecznicze zioła na różne dolegliwościZiołolecznictwo przez wiele lat uważane były za miejsca powiązane z magią. Unoszący się w zielarskim zapach niewątpliwie przypominał ten, którym w bajkach otaczały się warzące wywary czarownice.

Aktualnie oferowane suplementy diety nie mają jednak nic wspólnego z długo gotowanymi wywarami. Nowoczesne, łatwo przyswajalne kapsułki napakowane są ziołowymi składnikami, aż po chemiczne połączenie tabletki.

Ich skład jest różnorodny, dlatego możliwości zaradzenia wielu chorobom są nadzwyczaj szerokie.

ZIOŁO NA ZMĘCZENIE DA CI WYLECZENIE?

Zmęczenie to jeden z najczęściej zgłaszanych przez osoby w wieku produkcyjnym objawów. Spowodowane może być ono osłabienie układu immunologicznego, a także przerostem Candida albicans (zlokalizowanym w przewodzie pokarmowym).

Zastosowanie mieszanki gorzknika kanadyjskiego i kwasu kaprylowego dostępnego w zielarskim sklepie pozwoli na synergistyczne działanie niwelujące przyczyny zmęczenia. Zawierający 8 węgli kwas oktanowy (in. kaprylowy) zredukuje ilość kolonii drożdży z rodzaju Candida, podczas gdy gorzknik kanadyjski pobudzi układ immunologiczny do pracy. Wzajemne dopełnianie się obydwu suplementów sprawi, że przewlekłe zmęczenie odejdzie w zapomnienie już po kilkunastu dniach.