Dlaczego warto postawić na białą herbatę?

W dzisiejszych czasach bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie drogocenne właściwości ma biała herbata. Pamiętać należy o tym, że to właśnie ten napój uznawany jest za jeden z najzdrowszych na świecie, dlatego też nie można przejść obok niego obojętnie.

Jakie zalety?

Herbata biała (sprawdź koniecznie) działa orzeźwiająco i pobudzająca. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że herbata ta posiada blisko dwa razy więcej kofeiny niż zielona herbata. W składzie białej herbaty można znaleźć bardzo wiele antyoksydantów, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą wzmocnić odporność skóry na promienie słoneczne, które stanowią duże zagrożenie. Antyoksydanty skutecznie hamują procesy starzenia się skóry, dzięki czemu zawsze prezentuje się ona bardzo okazale.

Dlaczego warto?

Herbata biała zapobiega nowotworom i różnorodnym chorobom sercowo naczyniowym. Antyoksydacyjne właściwości wynikają przede wszystkim z dużej ilości polifenoli. Systematyczne picie białej herbaty to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się groźnych rodników z naszego organizmu. Biała herbata działa antybakteryjnie i wspomaga cały organizm w wale z różnorodnymi infekcjami. Po herbatę w pierwszej kolejności powinny sięgnąć diabetycy, którzy muszą pilnować poziomu glukozy i insuliny we krwi. Dla wielu osób olbrzymią zaletą białej herbaty będzie również to, że pomaga ona w odchudzaniu.