Coś dla fanów natury

W ostatnim czasie ogromną popularnością wśród fanów naturalnych sposobów leczenia oraz zapaleńców korzystających z ziół i przypraw – jest przytulina. Co to takiego? Do czego i jak ją się stosuje? Poniżej odpowiedź. 

1. Przytulina – co to takiego?
Przytulina to roślina, która występuje prawie na całym świecie. Posiada charakterystyczny żółty wygląd, dlatego też ci, co się znają na ziołach i roślinach, bez problemu powinni ją odnaleźć. Przytulina znajdzie swoje zastosowanie w takich dolegliwościach jak np. stany zapalne układu moczowego. Działa moczopędnie, przez co reguluje gospodarkę wodną organizmu, tym samym przyczynia się do eliminacji obrzęków. Panie na pewno docenią jej działanie na cellulit, gdyż jest to ich zmora. Ta roślina przy codziennym stosowaniu świetnie sobie z nim poradzi w zaledwie kilka tygodni. 

2. Działa również na zewnątrz
Ta niezwykle urocza żółta roślina o małych, charakterystycznych „kwiatkach” działa również zewnętrznie. Szybko poradzi sobie z ranami, skaleczeniami oraz trudno gojącymi się bliznami. Wiele osób preferuje robienie okładów z niej, co również łagodzi ból w przypadku stanów zapalnych na skutek uderzenia. 

3. Gdzie ją kupić?
Coraz więcej sklepów zielarskich jak Planteon.pl posiada ją w swoje ofercie. Dostępna jest również w internecie i to po bardzo korzystnych cenach. Warto posiadać ją w swoim domu i korzystać z jej dobrodziejstw nawet profilaktycznie (raz w tygodniu).