Niezwykłe gatunki herbaty – z wizytą w sklepie z herbatami

Herbata powszechnie kojarzona jest z torebkami, które nie wyglądają zbyt estetycznie. A jeżeli zbyt długo nasiąkają w kubku to są po prostu nieapetyczne. Ale nie musi tak być. Herbata nie musi być nudna.

Herbata rozwijająca się

Specjalistyczny sklep z herbatami ma bardzo bogaty asortyment. Oferuje w niej również bardzo niezwykłą herbatę rozwijającą się. Kupuje się je we formie wysuszonej kulki. Zawinięta jest najczęściej w artystycznie ułożone płatki kwiatów – lilii lub amarantusa. Po wrzuceniu do wrzątku, kulka rozwija się i wygląda jakby w szklance znalazł się kwitnący kwiat. W sklepie z herbatami można zamówić całe zestawy takiej herbaty. Będą świetnym pomysłem na prezent dla wszystkich miłośników tego trunku.

Herbata owocowa

W marketach można kupić herbatę owocową w torebkach. Są one niezbyt ciekawe i zazwyczaj nie mają zbyt intensywnego smaku. To zupełnie inaczej, niż herbaty owocowe ze sklepu z herbatami z prawdziwego zdarzenia. Herbata o smaku truskawek w czekoladzie? Słodkiego mango z prawdziwymi kawałkami owoców? Dlaczego by nie?! Profesjonalne sklepy mają w ofercie smaki, które skuszą nawet osoby, nie przepadające za tym napojem. Przygotowane mieszanki są zbyt intrygujące by przejść obok nich obojętnie. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość, przejrzeć ofertę sklepu i ustalić kolejność wypróbowywania smaków. Bo, że trzeba będzie wypróbować wszystkie po kolei – to oczywiste!